Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiada premierę finalnego tomu Reckoners.

Calamity ma trafić do księgarni 24. kwietnia, nieco ponad rok po premierze w Stanach Zjednoczonych. Ostatni tom Mścicieli spotkał się z ciepłym przyjęciem czytelników, otrzymując polecenia między innymi od Patricka Rothfussa (Imię wiatru) czy Jamesa Dashnera (Więzień Labiryntu).

Opis tomu jest następujący:

Gdy Calamity rozświetliła niebo, zrodzili się Epicy. Od tamtej pamiętnej nocy życie Davida jest nierozerwalnie związane z ich zbrodniami.

Stalowe Serce zabił jego ojca. Pożar skradł mu serce. A teraz Regalia zamieniła jego najlepszego sprzymierzeńca w groźnego wroga.

David znał tajemnicę Profesora i zatrzymał ją dla siebie nawet wtedy, gdy Profesor z trudem panował nad swoją mocą Epika. Jednak starcie ze Znikającym w Babilarze przeważyło szalę. Były przywódca Mścicieli przeszedł na drugą stronę. Zapadł w mroczną otchłań zła szerzonego przez Epików na całym świecie, z której – jak powszechnie sądzono – nie ma powrotu.

Jednak wszyscy się mylą. Odkupienie jest możliwe nawet dla Epików, czego dowiodła Megan. Nie wszyscy są straceni. Nie całkowicie. A Dawid jest na tyle szalony, aby stawić czoło najpotężniejszemu z elity Epików, aby ocalić przyjaciela. Albo zginąć…

cala

  • adeknijak

    Kurczę doczekać sie nie mogę! Jaki tydzień temu skończyłem czytać Calamity po angielsku i było świetne. Idealne zakońćzenie serii!!! Teraz tylko uzupełnić biblioteczke o polskie wydanie trzeciej częsci i będzie idealnie <3 . Oczywiście polskie wydanie też przeczytam 🙂 .