Nadeszła pora na ogłoszenie wyników konkursu, w którym do wygrania były egzemplarze nowo wydanego Rozjemcy.

Zadanie konkursowe wymagało odpowiedzi na pytanie, który bohater najbardziej nadawał się na Światoskoczka, czyli podróżnika pomiędzy planetami znajdującymi się w Cosmere. Jak zwykle zaskoczyliście nas swoją pomysłowością i doborem argumentów – wszystkie prace możecie przeczytać pod tym linkiem, natomiast tutaj chcemy wyróżnić:

Nihilus – za ciekawą propozycję i swobodę wypowiedzi, jakiej można tylko pozazdrościć
Asterstar – nam również brakowało kogoś z jasnymi motywami
Kanrei – żałujemy, że Ziemia nie należy do Cosmere, gdyż pewnie nie jeden raz zamawialibyśmy Choute 😀
Maxa Shannon –  za pomysłowość w interpretacji zasad i zaproponowanie postaci, którą również chcielibyśmy zobaczyć w tym wydaniu.
Mateusz Parzysz – niebanalne podejście do tematu i propozycja, o której też chcielibyśmy poczytać

Kolejny raz przyszło nam żałować, że nie mamy więcej egzemplarzy do rozdania, ponieważ wszyscy uczestnicy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Dziękujemy za każde nadesłane zgłoszenie, zwycięzcom gratulujemy i prosimy o oczekiwanie na e-mail w sprawie wysyłki nagrody 🙂

PS prosimy Kanrei o podanie adresu e-mail 🙂

Sponsorem nagród jest:

mag

 • Mateusz Parzysz

  Dziękuje państwu jury. Jako, że nie czytałem jeszcze tego dzieła Sandersona to bardzo cieszy mnie fakt, że już niedługo się z nim zapoznam 🙂

 • Nihilus

  Dziękuję jury za werdykt. Dzisiaj skończyłem „Duszę Cesarza”, co czyni „Rozjemcę” jedyną wydaną w Polsce powieścią Brandona, której jeszcze nie przeczytałem. Co tylko potęguje moje szczęście.
  Dziękuję też Asterstarowi za pokazanie mi jego egzemplarza „Elantris” i zachęcenie do odpowiedzi na pytanie konkursowe (wcześniej omijałem wpisy konkursowe, nie wierzyłem, że mogę coś wygrać).
  Ze swojej strony zachęcam do brania udziału w przyszłych konkursach wszystkich tych, którzy się nie odważyli albo nie wierzyli, że mogą wygrać. Warto!

 • Kanrei

  Dzięki za wybór, mój mail to kaladin@poczta.fm

 • Lady Dragon

  Gratulacje 🙂

 • Janosik0612

  Gratulacje ! 😀

 • Mateusz Suchar

  Hm, zapytanie/spoiler co do Rozjemcy, wiadomo kto śledził Vashera w pałacu i zabił służącego? Bo w książce chyba się do tego nie odniesiono.

  • Odpryskowy

   Brandon ma porobione przypisy do Rozjemcy, są umieszczone na jego stronie. Znajdź przypis do rozdziału, w którym się to dzieje, powinno być napisane 🙂

 • Dajana Oryszczak

  Mam takie małe pytanie do Rozjemcy. Vasher po wydarzeniach książkowych dotarł na Roshar. Co się stało z Vivenne? W epilogu Rozjemcy jest powiedziane, że wyruszają razem w podróż. Zdaję sobie sprawę, że zanim Vasher przybył do Rosharu mogło minąć wiele lat, jednak powiedziane jest, że wyższe wywyższenia mogą znacząco przedłużyć życie, a sądzę, że irytująca księżniczka nie zrezygnowała by tak łatwo z oddechów skoro już nauczyła się rozbudzać. Wiadomo coś na ten temat czy okaże się dopiero w drugiej części Siewcy?

  • http://drogakrolow.pl/ Odpryskowy

   o ile dobrze pamiętam, to w Warszawie Brandon napomknął, żeby trzymać oczy otwarte 🙂