Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszego ostatniego konkursu na opowiadania.

 

Ponad trzy tygodnie temu ogłosiliśmy konkurs, w którym zaoferowaliśmy pięć kompletów: Legion + Biały Piasek, w zamian za fanfiction osadzone w Cosmere. Czas nadsyłania prac upłynął 9 kwietnia.

Zaskoczyła nas liczba zgłoszeń, zwłaszcza długość poszczególnych. Najdłuższa praca zawarła 46 stron i 21 tysięcy słów – więcej niż Legion w oryginale. Ocenialiśmy przede wszystkim jakość fabuły i schludność tekstu. Wybór przysporzył nam wielu dylematów, jednak wreszcie udało się wyłonić pięć zwycięskich prac.

 

Postanowiliśmy nagrodzić

Deszcze Srebrne i Złote

Pieśń Burzy

Zlecenie

Mgielny upiór

Brat

Wszystkie pięć prac udostępnimy w najbliższym czasie na łamach działu Czytelnicy. Skontaktujemy się ze zwycięzcami drogą e-mail. Dziękujemy wszystkim za udział. Zapraszamy do zgłaszania fanfiction do działu Opowiadania.

 • http://www.koloczasu.pl Lady Dragon

  Gratulacje! I dziękuję 😀

 • Yevoni

  :O Upiór się spodobał! 😀 Wow, dziekuję!

 • Natalia Iubaris

  Witam 🙂 Mam pytanie i prośbę do Odpryskowego:) Na forum Maga ostatnio nie było żadnej informacji o Wax&Wayne w miękkich okładkach. Mieli wydać w marcu i nic. Mam 1 część w miękkich, dlatego czekam, żeby skompletować serię. Wiesz może, kiedy planują wydanie? Zapytałabym sama na forum Maga, ale niestety, czekam już prawie trzy tygodnie na zaakceptowanie po rejestracji i nic. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje:) Pozdrawiam:)

 • Szkoda

  Z kimś się już skontaktowali? Bo ze mną nie.

  • Yevoni

   Proponuję napisać maila, czasami wiadomość zablokuje się i nie dotrze (sama miałam taki problem) Pani Milena na pewno odpowie. 🙂

 • laser raptor

  offtop.

  http://vignette1.wikia.nocookie.net/stormlightarchive/images/f/f5/Sketchbook_shardplate.jpg/revision/latest?cb=20140710045905

  Na tym obrazku mamy 4 ostrza odprysku, w tym jedno Adolina, i jedno nieznane. Te dwa miecze bardzo mocno przypominają miecze z Final Fantasy.

  Na coś takiego trafimy po wpisaniu w google „auron’s katana”:
  http://2.bp.blogspot.com/-JHVWQM0Zb8I/VclcpJXFO5I/AAAAAAAAB58/dJEngB0ae6g/s1600/AuronKatanaRef.jpg

  A na coś takiego, po wpisaniu: „Shiranui final fantasy”:
  http://vignette3.wikia.nocookie.net/finalfantasy/images/d/d0/FFX_Weapon_-_Katana_2.png/revision/latest?cb=20130421234547

  Czyżby to była inspiracja Brandona?

  • http://drogakrolow.pl/ Odpryskowy

   pofalowane miecze czy miecze zakrzywione na końcu wcale nie są jakoś unikatowe. (tak na szybko np. miecze Uruk-hai są w ten sposób zakrzywione)

   To nieznane Ostrze to być może Dawca Przysięgi, jest opisany że końcówka jest zakrzywiona jak haczyk wędkarski.

   • laser raptor

    No w sumie, przy takiej konwencji: bardzo duży, efekciarsko wyglądający miecz, z długą rękojeścią, ciężko wymyślić coś czego już ktoś wcześniej nie wymyślił.

    To nie może być Dawca Przysięgi, ze względu na fabułę. W momencie w którym Shallan szkicowała ten rysunek, na placu nie mogło być Dawcy Przysięgi. Był wtedy gdzie indziej 😉