Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszego piątego już konkursu, zorganizowanego z okazji premiery najnowszej części Ostatniego Imperium, Cieni Tożsamości.

Tym razem mieliśmy dla was zadanie szczególnie trudne: wytypować bohatera, który wzbudził w Was złość i niechęć, a przecież czasem powodują ją właśnie postaci, które darzymy szczególną sympatią. Jak potępić bohatera, którego się uwielbia? A także, jak potępić postać, która jest taka jaką w istocie miała być? Jak wskazać najgorszego pośród najlepszych? Wobec tego postanowiliśmy ocenić każdy wybór ze względu na argumentację, niezależnie od naszego postrzegania sytuacji.

Postanowiliśmy nagrodzić następujących uczestników:

Szabla91. W dużej mierze masz rację, pragniemy jednak przypomnieć, że Laral była ledwie osieroconym dzieckiem, zapewne pozostającym w zamknięciu, wtłoczonym w życie, którego nie mogła uniknąć. Podczas przedostatniej rozmowy z Kaladinem być może chciała tylko zmniejszyć dzielącą ich przepaść społeczną. Viteria. Vin jest wyrazistą, jednak trochę pozlepianą ze wszystkiego bohaterką, a te elementy nie zawsze ze sobą współgrały. Dlatego też rozumiemy, że mogła cię zirytować. Antonina. Tu się zgadzamy, księżniczka Vivenna była zbyt skupiona na sobie i zadufana. Polubienie jej stanowiło pewne wyzwanie. Nidav. Nie zapominaj, że Kaladin miał wiele powodów, żeby nie ufać jasnookim i być sceptycznym do wszystkiego, co mu proponują. Nie wydawał się wpadać w “dylematy”, chował niechęć do ludzi, którzy nie dali mu powodu do szacunku. Ta warstwa społeczna sprawiła mu niezłą mękę a i tak do naszych bohaterów przekonał się całkiem szybko, w skali jego wcześniejszych kilku lat.  Beata. W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Amarama. Gratulujemy jakże trafnego opisu tej postaci.

Laureaci dostaną wiadomość email na wskazane wcześniej adresy.

Pozostałym dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w nadchodzących konkursach 🙂