Wraz z końcówką czerwca wyjaśniło się kilka kwestii wydawniczych. Wiemy nieco więcej o Arcanum Unbounded, ukażą się też nowe edycje powieści z serii Ostatnie Imperium.

Arcanum Unbounded to zbiór opowiadań z Cosmere, który ukaże się w USA na jesieni tego roku. Ostatni podawany termin to 8 listopada. W naszym kraju uświęci premierę również w listopadzie, choć prawdopodobnie z innym spisem treści. Co się zawrze w Arcanum i jak je czytać – tego dowiecie się tutaj.

Tak będzie się prezentować okładka zbioru:

arcanumunboundedlg

Osoba ukazana na okładce to Khriss, autorka tekstów badających planetarne systemy magiczne (znane nam jako Ars Arcanum). Znak na okładce to symbol Cosmere; zauważmy, że słońce w środku ma dokładnie szesnaście promieni:

Tymczasem trwa nasz konkurs, którego tematem jest zaprojektowanie okładki do Bezkresu magii – polskiego wydania zbioru opowiadań. Do wygrania jest pięć egzemplarzy Duszy cesarza.

Znamy również tytuł opowieści o Zwince. Nie będzie zaskoczeniem – Tancerka Krawędzi. O umiejętnościach dziewczynki z ludu Reshi dowiadujemy się już w pierwszym, a zarazem jedynym rozdziale bohaterki z Archiwum Burzowego Światła. Sanderson potwierdził, że ukończył całą pracę nad tym tekstem. Zawiera 40.000 słów i ma się okazać rewelacją.

.

Wydawnictwo MAG zapowiada też nowe wydania powieści o Waxie i Wayne’ie. Oprawy będą opatrzone pracami Paula McGratha, podobnie jak pierwsza edycja Stopu prawa w Polsce. To jego grafiki widnieją na amerykańskich wydaniach kwadrylogii. Reedycja ma się ukazać 12 sierpnia.