Studnia wstąpienia, kontynuacja Z mgły zrodzonego, od nieco ponad tygodnia święci swoją reedycję w całej Polsce. Od środy sama przemierzam ulice Luthadelu, z jakże słodkim zdumieniem odkrywam, że mimo sprzecznych opinii drugi tom okazał się równie dobry jego głośny poprzednik, a przy tym absolutnie odmienny. Przyjemnością czytania tej książki właśnie zamierzamy się podzielić jeszcze z pięcioma osobami.

12 sierpnia, w dzień premiery Studni wstąpienia ogłosiliśmy konkurs, który zakończył się we wtorek. Przypomnijmy zadanie, jakie otrzymali uczestnicy:

Jaki jest najlepiej postawiony cel życiowy? Uzasadnij wypowiedź odwołując się do dowolnego bohatera wydanej po polsku powieści / opowiadania Sandersona.

Skromne, dwuosobowe jury w osobach mojej i Wioli wytypowało następujących zwycięzców.

Andromeda (Aniela :). Trafiłaś w samo sedno zagadnienia, odwołując się do Pai, która idealnie je odzwierciedla.

Basia. Zgadzamy się z całą twoją wypowiedzią. Potykać się o własne słabości, wstawać, próbować – oto istota dążenia do bycia lepszym, nawet jeśli dotyczy to “tylko” bycia królem.

Jarek. Wielu odwołało się do Kaladina, jednak to twoje uzasadnienie spodobało się nam najbardziej.

Alicja. Drobna pomyłka to nic przy świetnym, dobrze uargumentowanym przykładzie Marsha.

Ivona. Krótko, konkretnie i bardzo prawdziwie, a Raoden świetnie się wpasował.

 

Gratulujemy! O wygranej zostaniecie również powiadomieni mailowo, i prosimy o wiadomość zwrotną z danymi do wysyłki. Po otrzymaniu kompletu adresów wyślemy paczki w przeciągu dwóch dni.

Jeśli macie jakieś uwagi co do formy przyszłych konkursów, prosimy je zostawiać w komentarzach pod tym artykułem.