Studnia wstąpienia, kontynuacja Z mgły zrodzonego, od nieco ponad tygodnia święci swoją reedycję w całej Polsce. Od środy sama przemierzam ulice Luthadelu, z jakże słodkim zdumieniem odkrywam, że mimo sprzecznych opinii drugi tom okazał się równie dobry jego głośny poprzednik, a przy tym absolutnie odmienny. Przyjemnością czytania tej książki właśnie zamierzamy się podzielić jeszcze z pięcioma osobami.

12 sierpnia, w dzień premiery Studni wstąpienia ogłosiliśmy konkurs, który zakończył się we wtorek. Przypomnijmy zadanie, jakie otrzymali uczestnicy:

Jaki jest najlepiej postawiony cel życiowy? Uzasadnij wypowiedź odwołując się do dowolnego bohatera wydanej po polsku powieści / opowiadania Sandersona.

Skromne, dwuosobowe jury w osobach mojej i Wioli wytypowało następujących zwycięzców.

Andromeda (Aniela :). Trafiłaś w samo sedno zagadnienia, odwołując się do Pai, która idealnie je odzwierciedla.

Basia. Zgadzamy się z całą twoją wypowiedzią. Potykać się o własne słabości, wstawać, próbować – oto istota dążenia do bycia lepszym, nawet jeśli dotyczy to „tylko” bycia królem.

Jarek. Wielu odwołało się do Kaladina, jednak to twoje uzasadnienie spodobało się nam najbardziej.

Alicja. Drobna pomyłka to nic przy świetnym, dobrze uargumentowanym przykładzie Marsha.

Ivona. Krótko, konkretnie i bardzo prawdziwie, a Raoden świetnie się wpasował.

 

Gratulujemy! O wygranej zostaniecie również powiadomieni mailowo, i prosimy o wiadomość zwrotną z danymi do wysyłki. Po otrzymaniu kompletu adresów wyślemy paczki w przeciągu dwóch dni.

Jeśli macie jakieś uwagi co do formy przyszłych konkursów, prosimy je zostawiać w komentarzach pod tym artykułem.

 • Alicja

  Aaa! 😮 Dziękuję!!!
  Właśnie myślałam że ta pomyłeczka mnie skreśla, ale jak pisałam w tym zgłoszeniu, skończyłam ZMZ, więc to było głupie przejęzyczenie (a co nie powiem, żeby nie spoilerować tym, którzy jeszcze nie czytali :). Raz jeszcze dzięki, zaraz podeślę adres na emaila z działu Kontakt 🙂

  Czy będą również konkursy z zadaniem dla grafika, rysownika, fotografa (amatora)?

  • Milena

   Postaramy się dobierać różne zadania konkursowe 🙂 Ale to raczej w chwili, kiedy zaczną się cieszyć większą liczbą uczestników.

 • Yevoni

  No to teraz pozostaje składać zamówienia w empiku :). Wielkie GRATULACJE dla zwycięzców. Zasłużone!

 • Basia

  Serdecznie dziękuję!! 🙂

 • IvonaM

  Dziekuuuuuję! :*

 • jarulek

  Witam, w konkursie wygrałem tą książę i mam pytanie kiedy będą wysyłane bo przeczytałem pierwszą część i nie mogę się doczekać drugiej. Od razu po otrzymaniu maila o wygranej odpisałem i podałem adres. Stąd moje pytanie kiedy książki będą wysyłane, czy może po prostu mój mail z adresem nie dotarł ?
  mail: jarulek@o2.pl