Już wkrótce będziemy mogli nabyć plakaty i gadżety związane z Cosmere.

Niezastąpiony Dominik Broniek, który zobrazował większość polskich (i nie tylko) wydań książek z Cosmere, stworzył dzieła, które oczarowały fanów na całym świecie. W tym samego Brandona Sandersona! W wywiadzie dla DK.PL zdradził nam, że uwielbia polskie covery.

[…] Polski wydawca ma jedne z moich ulubionych okładek – w szczególności te z cyklu Z Mgły Zrodzonego. W skali światowej myślę że należą do najlepszych. Polskie okładki są lepsze niż amerykańskie czy brytyjskie, choć zwykle najwyżej cenię sobie te amerykańskie, jednak polskie są na równi, jeśli nie lepsze. […] Okładki od pierwszej trylogii są moimi ulubionymi, ale Waxa i Wayne’a też są świetne. W ogóle cała seria ma świetne. Droga Królów również ma niezłe, ale te od Z Mgły Zrodzonego – spektakularne. Umieściliśmy je w wydaniu specjalnym na dziesięciolecie.

Tym bardziej ucieszy się ze sklepu, który wkrótce otworzy podwoje. Dominik Broniek ogłosił dziś, że pierwszy wydruk płótna i przypinek ze swoimi pracami zapakował w torbę i wysłał za ocean, do stanu Utah.

Co więcej – zapowiedział, że wkrótce takie trafią też do regularnej sprzedaży. Ofertę będzie można znaleźć na jego stronie, wraz z cennikiem i kosztami wysyłki, dla fanów z całego świata.

To pierwsza taka oferta szeroko dostępna również dla polskich fanów. Warto pamiętać, że Dominik Broniek zaopatruje nie tylko Cosmere, a wszystkie wydania Sandersona, które ukazują się nakładem wydawnictwa MAG – w tym Legionu czy Idealnego stanu.

Zamierzacie sobie sprawić jedno płótno? 😉