Prace nad Dawcą Przysięgi dobiegają końca, Brandon ukończył kolejny szkic 3. tomu Archiwum Burzowego Światła. Nadszedł czas i na ujawnienie okładki… która skrywa interesującą historię. Uwaga, zdradza co nieco z fabuły Drogi Królów!

Projekt zrealizował niezastąpiony Michael Whelan. To autor obrazów również dla oryginalnych wydań dwóch poprzednich części. Okładka przedstawia Jasnah Kholin. Whelan zdradza szczegóły tej sceny.

Patrzymy na scenę, gdzie Jasnah stawia czoło najeźdźcom. Olbrzym zrobił wyłom w murze obronnym i wezwano ją, żeby odtworzyła jego fragment. Po odparciu części najeźdźców przy pomocy swojego Ostrza uzupełnia tę lukę mosiężną ścianą magicznego metalu.

sh6

wheeeelan

To bardzo wizualna scena, w której zobaczyłem mnóstwo potencjalnych obrazów.

Ilustrator miał wiele pomysłów dla tego konceptu. Niektóre odrzucił przez wzgląd na niewłaściwy układ kolorystyczny, inne – przez niedopasowanie drobnych elementów. Tak zaczęła się wyłaniać ostateczna wersja. Część szkiców została opublikowana na tor.com, wraz z ogólnym opisem rozwoju prac.

sh1

sh2

sh3

sh4

sh5

Brandon nie wyjaśnił dokładnie, jaka jest forma metalu tworzonego przez Jasnah do wzmocnienia muru. Jednak w swojej głowie zobaczyłem organiczny proces gdzie, mimo metalicznej formy, zobaczymy jak zarasta ten wyłom, jakby oglądanie klatka po klatce filmu o rozrastającej się formie lub otwierającym się kwiatku. To skłoniło mnie do rozważenia użycia fraktalnych wzorów, aby właściwie ukazać kształt wzrastającego muru.

Projekt nie uwzględnia opisu z tylnej okładki. Czytelnicy Archiwum wiedzą jednak, że to byłoby zbyt wiele rewelacji na raz, ponieważ w przypadku tej serii nawet tylne opisy mają znaczenie. W końcu pisze je nie Brandon, a pewna grupa przebywająca na Rosharze. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Wygląda na to, że 3. tom przedstawi Spustoszenie w pełnej krasie. Planowana data premiery Oathbringera w USA to 14 listopada 2017r.

A Wy co myślicie?