Wydawnictwo MAG opublikowało okładki dla trzech nadchodzących tytułów autorstwa Brandona Sandersona. Wśród prac znajduje się też ta przeznaczona dla Rozjemcy.

Oprawa Elantris uległa delikatnej zmianie. Zgodnie z sugestiami czytelników twarz Hrathena została postarzona. Rozjemca to nowe polskojęzyczne wydanie powieści Warbreaker, opublikowanej kilka lat temu jako Siewca wojny. Okładka przedstawia Vashera, czytelnikom Słów Światłości znanego też jako Zahel. Natomiast Bezkres magii, polski odpowiednik Arcanum Unbounded, reprezentuje postać Kelsiera, bohatera jednego z opowiadań zbioru. Autorem prac jest pan Dominik Broniek.

Te tytuły pojawią się kolejno we wrześniu, listopadzie i pierwszym kwartale przyszłego roku. Ostatnimi spodziewanymi powieściami Brandona Sandersona, które ukażą się nakładem MAGa, są dwie części Legionu i Mistborn: Secret History, które wciąż jeszcze może się zawrzeć w Bezkresie magii. Wydawnictwo MAG nie podejmie się wydania komiksu White Sand.

ok2

ok1

ok4

Jak Wam się podobają okładki?

 • ._._._._.

  Rozjemca najlepszy!
  Bezkres magii.. mogło być lepiej ale też jest ok 😉

  • Odpryskowy

   Jeśli chodzi o Bezkres Magii – po raz pierwszy bardziej podoba mi się bardziej okładka oryginalna od wersji Brońka. Ale muszę przyznać że mało co byłoby w stanie przebić oryginał 😛

 • Piotr Nalewajko

  Rozjemca wygląda jak jakiś Vasher z Siewcą wojny 😛

  • Odpryskowy

   nie mów XD

 • Kacper

  Czy te wydania

 • Kacper

  *Czy będą w tym samym formacie co Ostatnie Imperium?

  • Odpryskowy

   Tak, będą w tym samym formacie co Dusza Cesarza i książki z serii Z Mgły Zrodzony.

 • Iara

  Rozjemca wygląda świetnie, zdecydowanie lepiej niż poprzednie wydanie. Elantris z kolei bardziej podobało mi się wcześniej, tu jest aż za czerwono, a tytuł jakiś taki mały. Bezkres byłby fajny, ale coś nie wyszło z twarzą Kelsiera. :p
  A tak z innej beczki może powstanie kiedyś post o bohaterach przeskakujących między światami? Bo ja samodzielnie tylko Haida wypatrzyłam…
  Świetna stronka, chyba zostanę stałą bywalczynią:D

  • Odpryskowy

   Zapraszamy do odwiedzania 😀
   Hoida zwykle najłatwiej wypatrzeć 🙂 Więcej możesz znaleźć w moim artykule pt. „Zawsze jest kolejna tajemnica” (zalinkowałbym, ale Disqus mi nie przepuszcza komentarzy z linkiem)
   Osobnego postu na razie nie ma w planach, ale kto wie?

 • Paweł Mi

  Obrzydlistwo. Nie rozumiem jak wydawnictwo mogące dać tak fajne okładki do UW czy Artefaktów, może taką chałę rzucić na twardookładkowe wydania czegokolwiek.

  http://seczytam.blogspot.com/

  • http://www.ostatniatawerna.pl skolsiwo

   Rzecz gustu. Mnie na ten przykład bardzo się te okładki podobają, zwłaszcza ta z rozjemcy 🙂

  • Lady Dragon

   Mi też tak średnio podeszły te okładki, choć poza tym książki są bardzo porządnie wydane. Elantris jest ok, ale Rozjemca to wygląda jak jakiś nawiedzony Harleyowiec z mieczem. Bezkres Magii taki sobie, wolałabym okładkę z oryginału. I rzeczywiście Artefakty mają nieprzeciętne okładki, kupuję żeby mi stały na półce. A okładki z nowego Gaimana? Piękne. Szóstka Wron – piękna, 7Ew – mistrzostwo. Zakichany Mag, kupiłam sobie Kindla bo nie mam już miejsca na półkach, a oni robią takie książki że nie można ich nie kupić.

   • http://www.ostatniatawerna.pl skolsiwo

    Szóstka wron – zakupiłem, przepiękna na żywo 😀
    Elantris – zakupiłem, dla mnie piękna, wykonanie zacne 🙂
    Dusza cesarza – zakupiłem, perełka 🙂
    Ostatnie imperium – zakupione, szkoda tylko że grzbiety z pierwszej ery nie współgrają z drugą erą :/
    Rozjemca – czekam na wyniki konkursu 😉 – jegomość na okładce wg mnie mistrzowski.