Arcanum już działa! Ale czym jest Arcanum, zapytacie…

LINK DO ARCANUM

W skrócie, Arcanum to nowy, ulepszony Theoryland. Poprzedni był przestarzały, wyszukiwarka zazwyczaj nie działała, a dodawanie tam nowych transkryptów stanowiło pewne… wyzwanie. Ponadto, wielu z was zupełnie nie mogło z niego korzystać, bo wyświetlało się jedynie to:

403-home

Od kilku lat w tajemnicy rozwijał się projekt nowego archiwum. Kolejne wersje powstawały i upadały. Wreszcie bieg spraw przyśpieszył, gdy za programowanie zabrał się nasz rodak, znany na 17thShard jako Mestiv – nawiasem, jeden z administratorów na naszych grupach na Facebooku. Odwalił kawał naprawdę dobrej roboty.

ezgif-1-92e98f20c7.gif.593e292b87e7cef0d6631461f5826201

Gdy Arcanum nabrało rozpędu, zespół nad nim pracujący zaczął przyciągać do siebie uznanych członków społeczności, aby pomogli przy pracach nad uzupełnianiem archiwum. Arkaniści – w tym ja – nie kopiowali po prostu zawartości Theorylandu do Arcanum; nie, na nowo przesłuchiwaliśmy zaginione nagrania i robiliśmy nowe transkrypcje. Czytając jakiś WoB (Word of Brandon) nie trzeba już brać na wiarę, że Sanderson coś powiedział, teraz można to samemu odsłuchać:

arcanumentry

Obecnie w Arcanum znajduje się ponad 7 500 pozycji. I to nie tylko ze spotkań z Brandonem! Namierzyliśmy też wszystko, co się dało z jego różnorakich mediów społecznościowych i dopisków pod autografami. Znajdują się tam również wypowiedzi innych członków jego zespołu, jak Petera Ahlstroma (asystenta Brandona), a także artystów pracujących nad ilustracjami.

Po więcej informacji o Arcanum polecamy udać się tutaj.

A o tym, czemu Arcanum jest dla nas takie ważne, opowiem w następnym artykule 🙂