Lato chyli się ku końcowi, a na pierwsze jesienne wieczory MAG przygotował coś specjalnego, bowiem od dziś w księgarniach w całej Polsce możemy znaleźć drugie, poprawione wydanie Elantris. Jego na nowo wydany debiut możecie również wygrać u nas, w dzisiejszym konkursie.

Elantris – gigantyczne, piękne, dosłownie promienne miasto, zamieszkane przez istoty wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, by pomagać ludowi Arelonu. Każda z tych boskich istot była jednak kiedyś zwykłym człowiekiem, dopóki nie dotknęła jej tajemnicza, odmieniająca moc Shaod. A potem, dziesięć lat temu, magia zawiodła. Elantryjczycy stali się zniszczonymi, słabymi, podobnymi do trędowatych istotami, a samo Elantris okryło się mrokiem, brudem i popadło w ruinę. Shaod stał się przekleństwem. Nowa stolica Arelonu, Kae, przycupnęła w cieniu Elantris, a jej mieszkańcy ze wszystkich sił ją ignorowali. Księżniczka Sarene z Ted przybywa do Kae, by zawrzeć polityczne małżeństwo z księciem korony Raodenem. Sądząc z korespondencji, mogła się spodziewać, że odnajdzie miłość. Dowiaduje się jednak, że Raoden nie żyje, a ona uważana jest za wdowę po nim…  

Tytuł:  Elantris
Autor: Brandon Sanderson
ISBN: 978-83-7480-667-1
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Oprawa:  twarda
Liczba stron:  784
Rok wydania:  14 września 2016
Cena detaliczna:  49,00 zł

Elantris jest książką, po którą warto sięgnąć, jeśli chce się poznać Cosmere z nieco innej strony. Polecana również tym, którzy pierwsze spotkanie z tym dziełem mają już dawno za sobą, głównie dzięki licznym poprawkom i dodatkom, nanoszonym przez Sandersona przez ostatnie dziesięciolecie.

Mamy do rozdania pięć egzemplarzy, a jeden ze zwycięzców, który najlepiej podoła zadaniu konkursowemu, otrzyma od nas również egzemplarz Duszy Cesarza.

Pytaliśmy już Was o najlepszych władców czy najbardziej zniechęcające postacie. Tym razem czas na:

Mało prawdopodobny wątek, który chcielibyście zobaczyć w książkach?

Na pewno są takie postacie, których spotkanie, choć dzielą ich całe planety i może milenia, chcielibyście zobaczyć. Być może Sanderson spalił już za sobą pewne fabularne mosty, ale chcielibyście by wzniósł je znowu i zaskoczył Was jakimś zwrotem akcji, zbiegiem okoliczności, powrotem czy też ognistym romansem. Teraz możecie dać się ponieść fantazji i odkryć przed nami swoje marzenia 😀

Macie czas do  30.09.2016 do 23:59. Wyniki ukażą się w ciągu 2-3 dni po zakończeniu konkursu.

Sponsorem nagród jest