Kilka wiadomości z Polski i zagranicy 🙂

Wydawnictwo IUVI od wiosny wytrwale pracuje nad jedną z bestsellerowych serii Sandersona. Jutro, 25 października, nastąpi premiera polskiego wydania już trzeciej części serii Alcatraz Kontra Bibliotekarze, pod tytułem Rycerze Krystalii. Jak tym razem potoczą się przygody Alcatraza? Opis księgarski dostarcza podpowiedzi:


alcatraz 3

Czy podstęp i zdrada okażą się najlepszą bibliotekarską bronią?

Alcatraz dociera wreszcie do Nalhalli. Chłopak jest wstrząśnięty, gdy przekonuje się, że jest tam naprawdę legendą. Niestety w Wolnych Królestwach są już także niecni Bibliotekarze, włącznie z jego matką Shastą!
Teraz Alcatraz – wraz z ojcem (który okazuje się trochę dziwny…), pozbawioną godności rycerza Bastylią i dziadkiem Smedrym, jak zwykle spóźniającym się na wszystko (taki talent) – próbuje zapobiec podpisaniu traktatu z Bibliotekarzami, znaleźć zdrajcę wśród rycerzy Krystalii i uratować oblężoną Mokię, jeden z ostatnich bastionów Wolnych Królestw. W międzyczasie usiłuje choć trochę zrozumieć własnego ojca, pomaga przyjaciółce znów zostać rycerzem i… udziela ślubu.
Generalnie zero stresu.

Lemony Snicket i komiksy o superbohaterach w jednym.
„Publishers Weekly”

 

Tak natomiast prezentuje się okładka amerykańskiego wydania:

alc

Dużymi krokami zbliża się również data premiery pierwszego tomu Dawcy Przysięgi.
Według informacji na stronie wydawnictwa MAG premiera pierwszego tomu jest planowana na 22 listopada, zaś cena okładkowa to 39zł (a nie, jak podają inne sklepy – 49zł). Niektóre sklepy na swoich stronach umieściły informację o przesunięciu premiery na 29 listopada (która być może wynika z wyłączności księgarni Empik).

Tym, którzy nie mogą się doczekać tomu, przypominamy o istnieniu przedpremierowych rozdziałów, do których co wtorek umieszczamy link na naszym profilu na Facebooku.

 

Mamy też informację dla miłośników serii Z Mgły Zrodzony oraz posiadaczy niestety zasobnego portfela. Jeszcze przez 4 dni można wesprzeć projekt na Kickstarter – Mistborn Coins, którego celem jest stworzenie monet wzorowanych na tych znanych nam z książek.

era1clip
Era1 Spinka

era1boxing
Era1 Skrzyniec

era2clip
Era2 Spinka

era2boxing
Era2 Skrzyniec

To kto pędzi jutro do księgarni po nowy tom Alcatraza?