Ledwie wczoraj odbyło się drugie spotkanie z Brandonem Sandersonem w Polsce. Kiedy zobaczymy go ponownie?

W ramach spotkania promującego trzy premiery wydawnictwa MAG – Biały Piasek, Legion, Idealny stan – Brandon Sanderson w dniach 16-22 marca zawitał do Warszawy i Krakowa, gdzie fani mogli się z nim spotkać kolejno 18. w stołecznym Empiku Junior i 21. w krakowskiej Bonarce. Relacje ze spotkań już niedługo zamieścimy na stronie. Oba okazały się wielkim sukcesem i obfitowały w pozytywne akcenty. Uczestnicy spotkań już tęsknią. A pozostali żałują…

Otrzyjcie łzy, bowiem już wkrótce Brandon ponownie odwiedzi Polskę!

Podczas wywiadu, którego udzielił naszej redakcji 17. marca, Sanderson zdradził nam wiele tajemnic. Większość z nich usłyszycie na nagraniu z rozmowy.

Zapytaliśmy stwórcę Cosmere, czy ma już zaplanowane kolejne wizyty w Polsce. Okazało się, że tak – i to stosunkowo niedługo.  Tak  brzmiała odpowiedź:

Tak, jednak nie wiem kiedy dokładnie. Muszę przyjechać na Warszawskie Targi Książki. Mój wydawca wyraził się dość jasno, że muszę wreszcie się na nich zjawić.

Targi książki w stolicy to międzynarodowa impreza, stworzona w 2010 roku z inicjatywy grupy polskich wydawców – między innymi wydawnictw Bellona, Zysk i S-ka, Firma Księgarska Jacek Olesiejuk czy Poligraf. Odbywają się co roku w maju. Ubiegłoroczna edycja trwała od 19. do 22. maja.

To jeszcze nie wszystko. Dwa lata temu Brandon przyjął zaproszenie od wydawnictwa MAG, a jednak nawet ich zaskoczył marcowym przylotem. Stało się tak, ponieważ początkowo Polska miała się znaleźć na mapie letniej trasy promującej. Sama wizyta była planowana na środek sierpnia – okolice Worldconu w Helsinkach. To nadal otwarta sprawa.

Chcielibyśmy ogłosić też, że na okoliczność letniej wizyty planujemy zorganizować ogólnopolski zlot fanów, z tradycyjnymi atrakcjami konwentów, jak prelekcje i konkursy – w tym oczywiście cosplay.

Czekacie na kolejne spotkanie?