Jeszcze jeden ujawniony rozdział z Dawcy Przysięgi!

Światowa premiera Dawcy Przysięgi już jutro (polska 22 listopada)!

W zeszłym tygodniu TOR umieścił ostatnie dwa przedpremierowe rozdziały kończące część pierwszą, a od wczoraj możemy odsłuchać pierwszego Interludium:

Z innych wieści

W oczekiwaniu na premierę Dawcy Przysięgi na stronie Brandona zaczęły się od jakiegoś czasu pojawiać się inne ciekawostki. Są to przypisy do Drogi Królów (jednak obejmują one tylko pierwsze dwanaście rozdziałów), usunięte rozdziały z Drogi Królów, rozdziały z Way of Kings Prime (wersja Drogi Królów z 2002) oraz rozdziały z Dragonsteel.

Tak, z tego Dragonsteel. Jego najwcześniejsze wersje stanowiły fragmenty pracy dyplomowej Brandona; pięć egzemplarzy znajduje się w Brigham Young University, z czego cztery dostępne są do wypożyczenia i jak dotychczas był to jedyny sposób dostępu.
Miejsce i czas akcji to Yolen przed Strzaskaniem Adonalsium. Niektóre elementy Dragonsteel zostały przeniesione do Archiwum Burzowego Światła – są to Strzaskane Równiny oraz most czwarty. Jednak chętnych do czytania ostrzegamy, że znajdują się tam spoilery do Archiwum, na przykład jest tam wyjawione co strzaskało Strzaskane Równiny, co wciąż jest tajemnicą w Słowach Światłości. Śmiałków ostrzegamy, że dyskusja o zawartości tych rozdziałów jest surowo wzbroniona, jako że obecna wersja jest nie do końca kanoniczna, ponieważ Dragonsteel zostanie w przyszłości napisana na nowo i wydana.
Dyskusja na temat przypisów jest dozwolona, a na temat rozdziałów z Way of Kings Prime jest objęty normalną polityką spoilerową.

Tutaj znajdziecie linki:

Przypisy do Drogi Królów

Link ogólny

Usunięte rozdziały z Drogi Królów

Rozdziały z Way of Kings Prime

Merin to protoplasta Kaladina, jednak jego historia znacząco się różni. Również Roshar wyglądał inaczej…

Rozdziały z Dragonsteel

Kto już nie może się doczekać premiery?