Dwie premiery i garść nowych wiadomości!

Wieści z Polski

alcatraz

Wydawnictwo IUVI wydało czwarty tom serii Alcatraz kontra Mroczni Bibliotekarze. Zakon Rozbitej Soczewki ukazał się w środę 18 kwietnia.

Wydawnictwo MAG także dało nam kolejnego Sandersona: druga część Dawcy Przysięgi została wydana tego samego dnia, w środę 18 kwietnia. Jednak aż do tej środy (25 kwietnia) można go dostać tylko w sklepie MAGa i w Empiku.

dawca2

Uważny obserwator (albo nasz wierny czytelnik) mógł zauważyć, że opisy na tylnych okładkach obu części trzeciego tomu Archiwum Burzowego Światła nie pasują do opisów na Drodze Królów czy Słowach Światłości. Niestety jest to prawdą: w polskim wydaniu brak jest tekstu napisanego przez Bezsennych (jeśli ta nazwa jest wam obca, polecamy przeczytać Tancerkę Krawędzi zanim wrócicie do Dawcy Przysięgi). Podajemy go tutaj w naszym tłumaczeniu:

Nadeszła nowa burza.

Popiół i czerwone błyskawice omiatają ziemię, budząc naszych starożytnych wrogów. Niestworzeni – cienie duszy Wroga – rozbudzają się, podczas gdy oczy ludzi się otwierają. Ta wojna nie jest i nigdy nie była tym, czym sądzili.

Wkrótce Moce mogą znów być nasze, ponieważ Światłość powróciła do niektórych i świeci w kierunku innych. Kapitan, złamany przez stratę, szuka pojednania. Szpieg, złamany przez okrucieństwo, szuka zakończenia. Stąpający po Kamieniu, złamany przez przysięgi, szuka prawdy. Zdrajca, złamany przez ambicje, szuka wolności.

I w końcu Król. Złamany przez wojnę, szuka przeszłości. Tej, która została porzucona. Tej, której nie może poznać.

Bowiem te tajemnice zniszczą go, tak samo, jak zniszczyły rycerzy, którzy byli przed nim.

Z innych wieści

Wedle najnowszych informacji polskiego wydania drugiego tomu Białego Piasku możemy się spodziewać w wakacje.

Ostatnio (18 kwietnia) Dan Wells, który został współautorem Apocalypse Guard (o problemach z AG pisaliśmy tutaj), ogłosił na Twitterze, że skończył prace nad pierwszą wersją tekstu:

Skyward jest już u beta czytelników, a Brandon pracuje nad na razie nieznanym tajemniczym projektem.

W weekend odbył się JordanCon, na którym Sanderson był gościem honorowym, więc mamy dostawę świeżych WoBów. Można je przeczytać tutaj, ale uprzedzamy, że na razie Arkaniści wciąż pracują nad transkrypcjami.

Z wieści bliższych nam geograficznie: portal gram.pl opublikował w trzech częściach wywiad z Brandonem, przeprowadzony w Warszawie 17 marca 2017:

To jak, byliście już w księgarni?