Wydawnictwo MAG ogłosiło na swoim forum plany wydawnicze dotyczące Dawcy Przysięgi.

Stało się to, czego czytelnicy Archiwum Burzowego Światła obawiali się najbardziej – trzeci tom cyklu, Dawca Przysięgi, zostanie wydany w dwóch tomach, z dwumiesięcznym odstępem czasowym pomiędzy nimi, przy czym pierwszy z nich ukaże się w listopadzie. Wydawnictwo tak tłumaczy swoją decyzję:

 

“Sanderson będzie w 2 tomach. Jeden ukaże się w listopadzie. Drugi w styczniu. Nie dzielimy z żądzy kasy, ale po prostu doszliśmy ze Słowami światłości do kresu możliwości technicznych. Było wiadomo, że w przypadku, gdy kolejny tom okaże się dłuższy, trzeba będzie dzielić… I jest, o całe 25%”

By poznać zakończenie 3. części Archiwum polscy czytelnicy najprawdopodobniej będą musieli poczekać o dwa miesiące dłużej niż czytelnicy zza Oceanu, gdzie premiera zaplanowana jest na 14 listopada 2017r. 

Podzielenie polskiej edycji na dwa tomy otwiera nowe możliwości na wydanie w twardych okładkach, które wcześniej było niemożliwe ze względu na rozmiar książek – tym razem jednak jeden tom Dawcy Przysięgi będzie objętościowo zbliżony do Z Mgły Zrodzonego. Wciąż są to jedynie domysły a na więcej informacji z pewnością przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Na tę chwilę wiemy tylko, że edycja całego Archiwum (szczególnie poprzednich części) w twardych oprawach może pojawić się najwcześniej w okresie oczekiwania na 4. tom cyklu.

Co sądzicie na ten temat? Cieszy was wydanie niemal równoległe z amerykańskim, czy wolelibyście poczekać i w zamian dostać Dawcę Przysięgi w całości?