Kolejny świat do uratowania

Rebecca F. Kuang to młoda pisarka, która swoją karierę rozpoczęła zaledwie kilka lat temu. Znana jest przede wszystkim w gatunku science fiction oraz fantasy. Jej historie łączą ze sobą bardziej oryginalne motywy z tymi już wielokrotnie ogranymi. Jednak tym, co wyróżnia pisarstwo Kuang jest świat przedstawiony i stojąca za nim historia która, choć bliska naszej okazuje się zupełnie inna. Po jakie książki Rebecci F. Kuang warto sięgnąć?

Trylogia, która zmieniła wszystko

Trylogia Wojen Makowych – Tania Książka to popisowa seria Kuang. Właśnie dzięki tej fantastycznej opowieści autorka azjatyckiego pochodzenia stała się tak szybko sławna. Za sławą pojawiły się nominacje do kultowych nagród w świecie literackim (jak: World Fantasy Award czy Nebula) oraz nagrody. Co ciekawe, pierwsza część trylogii została w wielu rankingach uznana za najlepszą powieść 2018 roku. Seria Kuang skierowana jest głównie do młodych dorosłych i opowiada o pewnej dziewczynie, która pragnie wydostać się z miejsca, w którym żyje. Nic jednak nie wychodzi jej tak, jakby tego chciała – kolejne próby kończą się porażkami, ale bohaterka wciąż nie traci nadziei. Pewien zbieg okoliczności spowoduje, że do Rin być może w końcu uśmiechnie się los. Dziewczyna nie czekając na wątpliwości czające się w jej głowie, podejmuje najważniejszą decyzję w swoim życiu. Czy ta ją uratuje, czy okaże się gwoździem do trumny?

Wątpliwości nie ma

Książki z serii Trylogii Wojen Makowych są klasycznymi bestsellerami. Przy tym wielu recenzentów zaznacza, że te nie tylko dobrze się sprzedają, ale i są warte zakupu. Dlaczego? Rebecca F. Kuang tworzy całkiem oryginalną historię z dobrze rozpisanymi bohaterami (szczególnie jeśli chodzi o ich świat wewnętrzny). Uniwersum, które autorka wykreowała, w głównej mierze opiera się na historii i tradycji azjatyckiej. Co jest dużym plusem, szczególnie na rynku, w którym dominują historie opowiedziane raczej z zachodniej perspektywy. Już pierwszy tom trylogii pokazuje, że Kuang nie oszczędza swoich czytelników. Od razu wrzuca ich na głęboką wodę – do brutalnego i krwawego świata, który ledwo stoi w swoich fundamentach. Pełno tu przemocy, nierówności społecznych, wiecznych walk i utarczek pomiędzy mieszkańcami. Nie brak i wątków politycznych, w których pierwsze skrzypce grają oczywiście kłamstwa. Trylogia Wojen Makowych to seria po którą mogą sięgnąć zarówno starsi, jak i młodsi czytelnicy. Opowieść Kuang kusi nietypowym, barwnym, ale i pełnym przemocy światem.

 

 

About the Author

Related Posts